SERWEROWNIA, Warszawa 2021, KD1100-F

Czy agregaty prądotwórcze potrafią latać? Okazuje się, że tak! Mimo pokaźnej wagi urządzenia instalacja agregatu prądotwórczego na dachu biurowca przebiegła pomyślnie. Dzięki współpracy oraz skutecznej koordynacji agregat znalazł się bezpiecznie w miejscu swojego przeznaczenia. 

Agregat prądotwórczy KOHLER SDMO KD1100-F to jednostka z najwyższej serii dostępnej w naszej ofercie. Jest to rozwiązanie zapewniające niezawodność zasilania awaryjnego, osiągane tylko i wyłącznie dzięki najlepszym i najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym z Europy. Moc 1100 kVA pozwoli na zapewnienie energii potrzebnej w razie awarii sieci, a powiększony podramowy zbiornik na paliwo o pojemności 5000 litrów pozwoli na wydłużoną pracę agregatu. 

Magazyn paliwa znajduje się na kondygnacji -1 budynku, do transportu paliwa do agregatu wykorzystano dwupłaszczową rurę zasilającą, która przebiega przez cały pion budynku. Tankowanie odbywa się za pomocą jednej z dwóch dostępnych pomp. Cała instalacja jest zaprojektowana tak, aby skutecznie przejąć całe awaryjnie zrzucone paliwo z podramowego zbiornika agregatu, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Rozwiązanie przewiduje załączanie sekwencyjne zbiorników zrzutowych, dzięki czemu paliwo trafia do w danym momencie tylko do jednego zbiornika, co ułatwia wydobycie paliwa w późniejszym czasie. W każdym ze zbiorników znajduje się system detekcji wycieku. 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z procesu wynoszenia agregatu prądotwórczego na dach, jak i gotowej instalacji paliwowej w magazynie paliwa.